Novice
S povečanjem populacije tigrov se večajo tudi izzivi za njihovo zaščito
3.8.2013|Okolje
Naravovarstveniki imajo razlog za veselje, potem ko so iz Nepala sporočili, da se je v zadnjih petih letih število kraljevskih bengalskih tigrov povečalo za skoraj dve tretjini.
Pričetek gradnje novih merilnih mest
2.8.2013|Okolje
Projekt BOBER ARSO je v okviru projekta BOBER začela graditi nova merilna mesta za spremljanje stanja vodnega okolja po vsej Sloveniji. Trenutno je v izgradnji 32 merilnih mest: enajst je meteoroloških, sedem za spremljanje podzemnih voda ter štirinajst za spremljanje površinskih voda. Projekt, ki se izvaja med letoma 2009 in 2015 predvideva skupaj 248 nadgrajenih in novih merilnih mest po vsej Sloveniji. Cilj je zagotoviti zanesljive, kakovostne in prostorsko reprezentativne meteorološke in hidrološke …
Zaradi suše pričakujejo več kot 50-odstotno škodo na koruzi
2.8.2013|Okolje
Letošnje poletje ne prizanaša kmetijstvu, nov vročinski val pa bo stanje še poslabšal. Najbolj je suša prizadela vzhodno Slovenijo in Obalo, kjer ocenjujejo, da bo škoda na koruzi več kot 50-, na . . .
Pozor: Prihaja tretji vročinski val!
2.8.2013|Okolje
Od danes do vključno ponedeljka, 5. avgusta, bo zelo vroče. Po nižinah bo najvišja temperatura tudi nad 35 stopinj Celzija. Toplotna obremenitev bo zelo velika, opozarjajo z Agencije RS za okolje.
Poročilo o drugem vročinskem valu tega poletja in neurjih 29. julija 2013
1.8.2013|Okolje
Ob koncu julija je Slovenijo zajel drugi vročinski val v tem poletju, najbolj vroče je bilo od 26. do 29. julija. Po nižinah je temperatura čez dan dosegla okoli 35 °C, ponoči pa se ponekod ni spustila pod 20 °C. Višek vročinskega vala je bil 28. in 29. julija, ko se je ponekod na vzhodu ogrelo nad 38 °C. Na postajah z daljšim nizom meritev nismo beležili rekordno visoke temperature, smo se ji pa ponekod približali na manj kot 1 °C. Po nižinah osrednje in vzhodne Slovenije je bila povprečna …
Neurje naj bi povzročilo za 3 milijone evrov škode
31.7.2013|Okolje
Zavarovalnica Triglav je prejela 800 prijav škode, pričakujejo jih do 3. 500. Skupno je po mnenju Triglava v Sloveniji v ponedeljkovem neurju nastalo za 3 milijonov evrov škode.
Tudi v neurju bolj malo dežja, prihaja suša
30.7.2013|Okolje
Ponedeljkove padavine so bile bolj skope in po državi neenakomerno razporejene, zato se stanje površinskega sloja tal slabša. Kažejo se prvi znaki kmetijske suše.
Potres na Hrvaškem čutili tudi v Sloveniji
30.7.2013|Potresi
Hrvaško je stresel potres z magnitudo 4,6 in tresenje tal je bilo čutiti tudi v južni ter osrednji Sloveniji. Žarišče potresa je bilo severovzhodno od Senja.
V neurju poškodovanih več ljudi. Policisti na pomoč odhiteli 188-krat.
30.7.2013|Okolje
Reševalci so po ponedeljkovem neurju pomagali tudi več poškodovanim državljanom. Največ poškodb so povzročile padajoče veje in strešniki, ki jih je raznašal orkanski veter.
Tudi Hrvaško zajelo neurje, v Umagu veter potopil jadrnico
30.7.2013|Okolje
Neurje je v ponedeljek popoldne zajelo tudi sosednjo Hrvaško. Nastalo je nekaj gmotne škode, nekaj ljudi pa je bilo pri tem lažje poškodovanih.
Zavarovalnice začele ocenjevati škodo orkanskega viharja
30.7.2013|Okolje
Po Sloveniji odpravljajo posledice orkanskega vetra, ki je odnašal strehe s številnih zgradb in rušil drevesa. Škodo so začele popisovati tudi zavarovalnice.
Blue-green algae - check the water before you swim
29.7.2013|Okolje
Most beaches, lakes and rivers in Europe were clean and healthy last year. But water quality can be affected by many unforeseen factors, including sewage, agricultural waste and algae. The European Environment Agency (EEA) recommends checking local water quality information before you jump in.
Foto, video: Po orkanskem vetru sledi nevihtna noč
29.7.2013|Okolje
Neurja so popoldan povzročala velike nevšečnosti. Močan veter je ruval drevesa in odnašal strehe. V Grosuplju in Ljubljani sta strehi zleteli na trg in avtomobile, poškodovanih ni bilo.
Kaj se dogaja na dnu Piranskega zaliva?
28.7.2013|Okolje
Za vse, ki se v teh dneh ne morete hladiti kje ob vodi, pa še malo drugačna možnost za osvežitev. V živo namreč lahko prek spleta spremljate dogajanje na dnu Piranskega zaliva.
Segrelo se je do 38 stopinj Celzija, manjša ohladitev v torek
28.7.2013|Okolje
Vročinski val je danes dosegel vrhunec. Temperature so ponekod dosegle tudi 38 stopinj Celzija. Zelo vroče bo vključno do ponedeljka, vročina bo popustila šele v torek.
Video: Ne vem, kako lahko človek gleda, kako mu žival umira pred očmi
28.7.2013|Okolje
"Najtežje je, ko dobimo nove pse, ki so spali na kavču, potem pa končali v zavetišču. Ko vidiš tisto žalost v očeh," je najtežji del svojega dela v zavetišču opisala prostovoljka Evelina Bukovac.
Vročina bo vztrajala. Ponekod bo celo do 38 stopinj Celzija.
27.7.2013|Okolje
Temperature po državi so v soboto presegale 34 stopinj Celzija, ponekod so bile še višje. Na Agenciji RS za okolje (Arso) za nedeljo ne izključujejo rekordnih vrednosti.
Padavinski primanjkljaj se nadaljuje
26.7.2013|Okolje
Drugi vročinski val v tem poletju se je v ponedeljek popoldne iztekel, trajal je od petka, 26. julija do vključno ponedeljka, 29. julija. Temperatura je lokalno presegla tudi 38 °C. Predvsem v mestih je bila najnižja dnevna temperature precej nad 20 °C, zato je bila toplotna obremenitev zelo velika. V torek je vročina popustila, vendar najvišja dnevna temperatura po nižinah večinoma še preseže 30 °C. Padavine ob prehodu vremenske fronte so bile porazdeljene zelo neenakomerno. Ponekod, zlasti …
Halliburton priznal, da je uničil dokaze v preiskavi nesreče v Mehiškem zalivu
26.7.2013|Okolje
Energetsko podjetje Halliburton je priznalo uničevanje dokazov v preiskavi nesreče na naftni ploščadi Deepwater Horizon v Mehiškem zalivu aprila leta 2010.
Do ponedeljka zelo vroče, tudi ponoči precej nad 20 stopinjami
26.7.2013|Okolje
Do vključno ponedeljka bodo najvišje temperature po nižinah nad 35 stopinjami Celzija, tudi ponoči pa bodo predvsem v mestih ostale precej nad 20 stopinjami.