Novice
Odprtje Cyanometra
14.6.2016|Okolje
V sredo, 15. junij 2016, bo ob 19h na Ploščadi Ajdovščina ob Slovenski cesti v Ljubljani potekalo odprtje Cyanometra. Gre za monolit, ki meri modrino neba in prikazuje stopnjo kakovosti zunanjega zraka v Ljubljani. Povezan je z merilnim mestom Agencije RS za okolje v Ljubljani za Bežigradom in v realnem času prikazuje podatke o zraku.
Communication tools can foster greener behaviour
14.6.2016|Okolje
Communication has a key role in supporting the implementation of environmental legislation, spurring public participation and can help foster environment-friendly behaviours to build a sustainable future. A European Environment Agency (EEA) study published today explores how communication can support legal and economic policy tools.
Naravne kopalne vode na Gorenjskem
14.6.2016|Okolje
Vabilo na predavanje Vabljeni na predavanje mag. Mateje Poje in mag. Špele Remec-Rekar o naravnih kopalnih vodah na Gorenjskem, v Infocentru Triglavska roža Bled, Ljubljanska 27, Bled, v sredo, 15. junija 2016, ob 20.00.
Za jugozahodno Slovenijo je razglašen oranžni alarm
11.6.2016|Okolje
Padavine, deloma nevihte, bodo od zahoda zajele večji del Slovenije. Najmočnejši nalivi bodo v jugozahodni Sloveniji, za katero je razglašen oranžni alarm.
Za organizacijo živalskih bojev je zagrožena kazen do treh let zapora
11.6.2016|Okolje
Začela je veljati novela kazenskega zakonika, ki zvišuje kazni za surovo ravnanje z živalmi in trajno pohabitev živali.
Plinski terminal v Žavljah ni več strateškega pomena za Italijo
11.6.2016|Okolje
Italijanski minister za gospodarski razvoj Carlo Calende je povedal, da postavitev plinskega terminala, ki ga je načrtovala španska družba Gas Natural, v Tržaškem zalivu za Italijo, ni več . . .
Prva je bila zavarovana planika in zavarovana je že 120 let
10.6.2016|Okolje
Leta 1896 je avstro-ogrski cesar Franc Jožef podpisal zakon, ki je planiko pred pretiranim trganjem zavaroval na Goriškem in Gradiškem.
Sestanek slovensko-hrvaške Podkomisije za količino voda
10.6.2016|Okolje
9. junija 2016 je na Agenciji RS za okolje potekal prvi sestanek Podkomisije za količino voda. Podkomisijo je imenovala Stalna slovensko-hrvaška komisija za vodno gospodarstvo na zasedanju junija 2015 v Ljubljani. Pred tem so bile hidrološke vsebine obravnavane v okviru Podkomisije za kakovost in količino voda. Zaradi širitve obsega dela te Podkomisije je Komisija imenovala dve ločeni podkomisiji in sicer Podkomisijo za kakovost voda in Podkomisijo za količino voda. V Podkomisiji za količino …
Ten EU countries continue to breach National Emission Ceilings Directive limits
10.6.2016|Okolje
Air pollution from sources such as transport and agriculture is still being emitted above legal limits in 10 European Union (EU) Member States according to new data published by the European Environment Agency (EEA) today.
Posvojite žival: Muri potrebuje dom z varnim izpustom
10.6.2016|Okolje
Muri je mačji samec, star eno leto. V društvu Lajka zanj iščejo dom z varnim izpustom, da bi torej imel prost izhod v varno okolico (brez prometnih cest v bližini) in notranje bivanje.
Leto življenja čebel na strehi ARSO
10.6.2016|Okolje
Po namestitvi panjev so si nekateri zaposleni prišli pogledat čebele tudi od blizu. Občasno pa jim je kakšna čebela vrnila obisk v pisarni. Oboji so se, veliko prej kot v letu dni, na sobivanje privadili.
Med Tupelčami in Hruševico toča povsem uničila vse, kar je rastlo
9.6.2016|Okolje
Močna toča je v sredo v 20 minutah uničila vinograde, vrtove in njive s poljščinami med vasema Tupelče in Hruševica v občini Komen.
Slovensko morje preplavili odpadki
9.6.2016|Okolje
V zadnjih dneh je slovensko morje izredno onesnaženo z odpadki, predvsem plastičnimi. Onesnaženost se je močno povečala po nevihtah in posledično naraslih rekah v severni Italiji.
Resource efficiency in Europe: benefits of doing more with less
9.6.2016|Okolje
Many European countries are realising the economic benefits of making more efficient use of material resources like metals, fossil fuels and minerals. But more action is needed to underpin this trend in resource efficiency with stronger policies on energy, material resources, waste management and on circular economy. These are the findings from a new European Environment Agency (EEA) assessment published today.
Varuj morje, bodi Zvezda
9.6.2016|Okolje
Prizadevanje za ohranjanje slovenskega morja Ob Svetovnem dnevu oceanov se je na Obali začel projekt “Živeti z morjem”. Uprava RS za pomorstvo ter Ministrstvo za okolje in prostor sta v prizadevanju za ohranitev slovenskega morja povezala vse ključne ustanove in strokovnjake s področja varstva narave. Slogan »« nagovarja uporabnike morja in priobalnega pasu/morskega obrežja k odgovornemu ravnanju. Povabilu Ministrstva za infrastrukturo - Uprave RS za pomorstvo in Ministrstvo za okolje in prostor so se …
Ambasadorji nasmeha - terapija s pomočjo živali
9.6.2016|Okolje
Prvo slovensko humanitarno društvo za terapijo in dejavnosti s pomočjo živali, je praznovalo 12. obletnico obstoja. Ime društva najbolje predstavlja njegovo poslanstvo, pravijo člani.
Izpadi elektrike po Keniji zaradi opice
8.6.2016|Okolje
Po celotni Keniji ni bilo mogoče dobiti elektrike iz omrežja, nenavaden dogodek pa je "zakrivila" opica.
Better targeted measures needed to tackle urban sprawl in Europe
8.6.2016|Okolje
There is growing evidence that urban sprawl is having an increasingly negative effect on the environment and on the quality of life across Europe. Existing actions to prevent, contain or control such development have had limited results. Better targeted measures are necessary. That is the main conclusion of a joint European Environment Agency (EEA) and Swiss Federal Office for the Environment (FOEN) report published today.
Pri zdravljenju živali z matičnimi celicami so rezultati vidni že po mesecu ali dveh
8.6.2016|Okolje
Zdravljenje z matičnimi celicami je zelo učinkovito. Z njimi zdravijo poškodbe sklepov, vnetje hrustanca, pri konjih pa zelo pogosto tudi poškodbe tetiv.
Ali je moratorij na kitolov še vedno pravi način regulacije kitov?
7.6.2016|Okolje
Znanstveni odbor Mednarodne komisije za kitolov (IWC) se je po dveh letih znova zbral na Bledu. Zasedanje, ki se ga udeležuje več kot 200 strokovnjakov iz 29 držav, bo trajalo vse do 20. junija.