Poškodba vozišča na H3 ljubljanski severni obvoznici
30. september 2021, Promet.si, Novice, Promet
Na ljubljanski severni obvoznici je v sredo, 29. 9. 2021, močno deževje poplavilo del hitre ceste med priključkoma Ljubljana sever (Celovška cesta) in Industrijska cona Šiška (Litostrojska cesta) proti Zadobrovi (Štajerski). Posledica velikih količin meteorne vode, ki je sistemi kanalizacije niso mogli odvajati, so bili nanosi naplavljenega materiala in dvig voziščne konstrukcije voznega in pospeševalnega pasu.
Na ljubljanski severni obvoznici je v sredo, 29. 9. 2021, močno deževje poplavilo del hitre ceste med priključkoma Ljubljana sever (Celovška cesta) in Industrijska cona Šiška (Litostrojska cesta) proti Zadobrovi (Štajerski). Posledica velikih količin meteorne vode, ki je sistemi kanalizacije niso mogli odvajati, so bili nanosi naplavljenega materiala in dvig voziščne konstrukcije voznega in pospeševalnega pasu.
Ker vožnja po teh dveh pasovih ni varna, sta zaprta. Promet sedaj poteka samo po prehitevalnem pasu. Uvoz s Celovške ceste proti Zadobrovi in izvoz Industrijska cona Šiška iz smeri Kosez pa ostajata odprta. V času konic nastajajo daljši zastoji. Promet za tovorna vozila nad 7,5 t je iz smeri Gorenjske in Primorske proti Štajerski preusmerjen na ljubljansko južno in vzhodno obvoznico.
Nujna sanacija voziščne konstrukcije je predvidena do nedelje. Najprej sanacija voznega in pospeševalnega pasu, po tem pa še zapora prehitevalnega pasu na tem območju zaradi izravnave asfalta. V okviru sanacije je predvideno tudi sondiranje celotnega terena za odkrivanje morebitnih novih poškodb.
Vir: DARS
Objavljeno 30.9.2021 v/na Promet.si
https://www.promet.si/portal/sl/poškodba-vozišča-na-h3-ljubljanski-severni-obvoznici.aspx
Nova prometna ureditev po 27. 4. na odseku Zadobrova - Domžale
23.4.2026, Promet.si
Po 27. aprila je načrtovana nova prometna ureditev na odseku Domžale - Zadobrova, kjer poteka dograditev tretjega pasu in rekonstrukcija vozišča. Načrtovana je popolna zapora smernega vozišča v smeri proti Ljubljani. Promet bo potekal dvosmerno po nasprotnem smernem vozišču po odsekih LJ (Zadobrova) – Šentjakob – Domžale.
Nova prometna ureditev je predvidena na odseku Zadobrova - Domžale po 27. aprilu
23.4.2026, Promet.si
Po 27. aprilu je načrtovana nova prometna ureditev na odseku Domžale - Zadobrova, kjer poteka dograditev tretjega pasu in rekonstrukcija vozišča. Načrtovana je popolna zapora smernega vozišča v smeri proti Ljubljani. Promet bo potekal dvosmerno po nasprotnem smernem vozišču po odsekih LJ (Zadobrova) – Šentjakob – Domžale.
Promet ob prvomajskih praznikih 2026
23.4.2026, Promet.si
Med 25. aprilom in 5. majem so v številnih evropskih državah prazniki, v nekaterih pa, tako kot v Sloveniji, tudi počitnice. Zato v nekaterih od teh dni pričakujemo povečan promet na slovenskih avtocestah ter bolj polna počivališča.
Obnovitvena dela na gorenjski avtocesti
22.4.2026, Promet.si
V ponedeljek, 20. aprila so na odseku A2 med Naklim in Kranjem začeli spreminjati potek prometa, zaradi ureditve demontažnih prehodov v sklopu načrtovane preplastitve vozišča proti Ljubljani, na odsekih Naklo–Kranj zahod in Kranj zahod–Kranj vzhod. Sledijo dela na voznem in odstavnem pasu na odsekih Naklo–Kranj zahod, Kranj zahod–Kranj vzhod in Kranj vzhod-Brnik ter prehitevalnem pasu na odseku Brnik-Vodice, v obeh smereh.
Obvestilo izredne razmere tovorni promet 27. aprila vezan na Luko Koper
17.4.2026, Promet.si
V ponedeljek, 27. 4. bo izjemoma dovoljen promet tovornih vozil in skupin vozil, katerih največja dovoljena masa presega 7.5 tone, če se prevozi izvajajo zaradi pretovornih operacij in potekajo v in iz koprskega pristanišča.
Več: Vse novice |Promet



